Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

З виступу Сергія Мазура на засіданні Ради регіонального розвитку

 • 21 ??????? 2017

  Влада

  З виступу Сергія Мазура на засіданні Ради регіонального розвитку

  17.jpgВ основу розвитку медичної галузі громади закладено Концепцію «До якості медичної допомоги через доступність» та інших принципів, які увійшли в цільову програму «Здоров’я», а саме:

   -  чітке управлінське розуміння «зон відповідальності» та орієнтирів розвитку первинної допомоги;

  -  формування «моделі взаємодії», її використання на практиці між усіма медичними закладами, що розташовані на території громади (ЦРЛ, швидка медична допомога, санепідемстанція, аптечна мережа);

  - покращення доступності медичної допомоги реалізується за рахунок: «іміджевої» доступності (створення відповідної атмосфери в закладах, дотримання графіків роботи, відновлення іміджу медика); територіальної доступності (покращення умов отримання допомоги та зв'язок «лікар – пацієнт»); медичної доступності (покращення кадрового забезпечення, дооснащення закладів обладнанням, створення Call-центру та впровадження електронної картки пацієнта).

  Для створення умов надання якісної допомоги та обслуговування населення з міського бюджету було виділено кошти на проведення поточних, капітальних ремонтів, а в деяких випадках - переміщення закладів у вивільненні будівлі; придбання службового житла для медиків; дооснащення закладів ПМСД медичним обладнанням; придбання мопедів для сільських медрацівників; придбання обладнання для організації Call-центру та «автономного робочого місця» кожного сімейного лікаря з метою впровадження електронної картки пацієнта; придбання туберкуліну та ряду інших важливих для профілактики та діагностики медичних препаратів; придбання вакцини проти грипу тощо.

  За рахунок коштів інфрастуктурної субвенції капітально відремонтовано 3 амбулаторії, у 2-х (сільських) облаштовано житло для проживання лікарів із сім’ями.

  В 2017 році ми розпочнемо в громаді секторальну децентралізацію галузей освіти, охорони здоров'я, культури.

  Реальна передача повноважень на базовий рівень медицини - впровадження стаціонар-замінних технологій (не у звітах, а на практиці!), забезпечення медикаментами згідно з протоколами - дозволила організувати роботу денного стаціонару за направленням сімейного лікаря.

  У нас проліковуються хворі з гіпертонією, ішемічною хворобою серця та стенокардією, в подальшому ще і судинно-мозковими хворобами (для яких характерні найбільша смертність та інвалідізація). В результаті, протягом травня-грудня 2016 року проліковано майже 1300 жителів громади.

  Створення єдиного медичного інформаційного простору із впровадженням електронних карток дасть можливість цього року мати повну електронну історію хвороб та стану здоров'я кожного пацієнта для всіх закладів, які працюють на території громади. Це первинний рівень, вторинний – ЦРЛ та центр екстреної медичної допомоги.

  Я вдячний Уряду за прийняття в 2016 році Концепції реформування охорони здоров'я. Ми сьогодні вже чітко розуміємо дорожню карту розвитку первинної медицини та її страхового напрямку; є бачення змін основної ланки - це вторинний рівень на базі ЦРЛ.   Однак існує проблема – і не лише в нашому районі – на рівні усієї країни: значне недофінансування лікарень такого типу та гальмування створення госпітальних округів.

  Маючи власний досвід розвитку медичної галузі в умовах децентралізації, ми отримуємо моральне право пропонувати своє бачення форм співпраці медичних закладів на території громади, формування нового рівня надання медичних послуг та створення госпітальних округів.

  Зрозуміло, що для вирішення ключових, важливих для суспільства проблем необхідна допомога держави у вигляді додаткового фінансування.

  Таким чином, акумулюючи зусилля досвідчених фахівців, використовуючи передовий досвід та розуміючи суть інноваційної моделі медицини, за умов належного матеріально-технічного та фінансового забезпечення, ми реально зможемо відбудувати сучасну ланку надання кваліфікованої, доступної медичної допомоги, в центрі якої – здоров’я людини.
Повернення до списку