Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Саражинка: перемагають правда і здоровий глузд

 • 21 ??????? 2017

  Влада

  Саражинка: перемагають правда і здоровий глузд

  Схід в Саражинці за участю міського голови Сергій Мазура, начальника районного відділу Держгеокадастру Романа Кацмази та представника райвідділу поліції розпочався зі звіту старости села Лариси Довгошеї. Вона розповіла про те, як  разом з односільчанами прожили рік в нових умовах управління територією. За її словами,  в Саражинці діє створений минулого року орган самоорганізації населення – сільський комітет «Фаворит». Така форма залучення більшості населення до участі в управлінні територією є вдалим поєднанням зусиль влади та найбільш активної частини мешканців села щодо вирішення нагальних проблем. Серед них, питання благоустрою, захист інтересів дітей, допомога людям похилого віку, якими переймаються створені при ОСН санітарна комісія та опікунська рада, інші відповідальні особи. Активними помічниками старости є й голови мікрорайонів села.

  Завдяки об'єднанню село отримало відчутну фінасову підтримку з бюджету громади на розвиток інфраструктури, чимало із запланованого вдалося здійснити. Все це прозвучало у звітові старости, як і плани на 2017 рік.

  Пропозиції були в цілому сприйняті схвально, тому під час обговорення виступу учасники зібрання порушували лише проблеми, які не вирішуються роками і (часто) потребують змін у законодавстві. На такі запитання ґрунтовні відповіді надали міський голова Сергій Мазур та начальник районного відділу Держгеокадастру Роман Кацмаза. Зокрема, це стосувалося ремонту доріг, цін на молоко, болючої проблеми розподілу та використання нерозподілених земель колишньої колективної власності та майнових паїв.

  Керівництву міської ради добре знайома непроста, почасти конфліктна ситуація, яка склалася в Саражинці, адже вона, на думку міського голови, ще й посилена тим, що тут (як і на території ще однієї з колишніх сільрад) виявилась найнижчою грошова оцінка землі. Це означає, що за оренду 1 гектара земельного паю саражинці отримують значно менше порівняно з мешканцями інших сіл об’єднаної громади.

  Водночас, Сергій Мазур зазначив, що у пошуку резервів наповнення бюджету, для того, щоб підняти рівень життя в селах, минулого року було розпочато інвентаризацію земель. За словами міського голови, на території громади нерозподіленими є 7 тисяч гектарів пасовищ та сіножатей. В результаті інвентаризації виявлено додатково 1 тисячу гектарів, які використовувались, але не оподатковувались.  Саме тому, не чекаючи законодавчого врегулювання цього питання, спеціалістами міської ради було розроблено, а  сесією - затверджено відповідне положення з визначенням певних умов надання в оренду нерозпайованих земель. Так, земля надаватиметься в оренду за рекомендацією комісії, до складу якої обов’язково входять староста села та два представники органу самоорганізації населення. Таким чином, мешканці села можуть впливати на прийняття відповідних рішень, - зазначив Сергій Мазур. Дуже важливо, на його думку, відверто говорити з людьми про проблеми та намагатись спільно вирішувати їх, не порушуючи чинне законодавство.  

  Перед селянами також виступив присутній на сході депутат Балтської районної ради Василь Степчук, який висловив свою точку зору на проблему використання нерозподілених земельних паїв.

  Міський голова проаналізував динаміку надходжень від основних бюджетоутворюючих податків, які сплачує бізнес, котрий здійснює свою діяльність на території села, вказавши на потенційні резерви поповнення місцевого бюджету.

  З цікавістю мешканці Саражинки сприйняли інформацію Сергія Мазура щодо реформування галузей охорони здоров’я, освіти, культури та спорту на території громади. За його словами, минулого року було закладено чимало резервів для економії бюджетних коштів у майбутньому, зокрема, завдяки реалізації енергоощадних заходів (заміна вікон та дверей, котлів на енергозберігаючі тощо), оптимізації інших витрат. 

  Під час сходу йшлося й про роботу поліції та налагодження системи правопорядку в селі. 

  Цього ж дня міський голова провів особистий прийом громадян.

  0877.JPG0881.JPG

  0888.JPG

  0925.JPG

  0889.JPG

  0914.JPG

  0893.JPG


  0899.JPG

  0936.JPG

  0901.JPG

  0904.JPG

  0904.JPG

  0906.JPG

  0909.JPG

  0912.JPG

  0922.JPG


  0927.JPG

  0929.JPG

  0930.JPG

  0933.JPG

  0941.JPG

  0943.JPG

  0944.JPG

  0955.JPG

  0963.JPG

  0965.JPG

  0966.JPG


Повернення до списку