Зустріч у Гольмі: головне питання - земля

• 18 березня 2017

Влада

Зустріч у Гольмі: головне питання - земля

Балтський міський голова Сергій Мазур, начальник відділу Держземкадастру в Балтському районі Роман Кацмаза та заступник начальника відділу поліції ГУНП в Одеській області Віталій Каптур взяли участь у сході села Гольма, який відбувся у місцевому будинку культури.

Захід розпочався з короткого звіту старости Миколи Мороза про розвиток села у 2016 році. Серед головних досягнень він назвав завершення капітального ремонту амбулаторії та забезпечення житлом лікаря (за рахунок коштів державної інфраструктурної субвенції), заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у школі, придбання комп’ютерної та побутової техніки для комунальних установ та інше. У планах на 2017 рік є й те, що не вдалося здійснити торік, зокрема, продовження робіт з розвитку мережі вуличного освітлення, ремонт спортивного залу та встановлення енергозберігаючого котла у школі.

Про минулорічні досягнення, проблеми та плани на поточний рік говорив і міський голова Сергій Мазур, детально спинившись на принципах реформування галузей освіти, медицини та культури, розвитку комунального господарства громади, формування бюджету і розподілу доходів.

Він озвучив суми надходжень з основних бюджетоутворюючих джерел у розрізі ПДФО та земельного податку, сплачуваних гольмянськими сільгоспвиробниками, а також зауважив, що стосунки влади та бізнесу мають бути чесними і прозорими. Тому у пошуку додаткових резервів наповнення бюджету міська рада особливу увагу приділятиме питанням легалізації робочих місць, вчасним і в повному обсязі розрахункам за оренду землі тощо.

Міський голова назвав Гольму одним з сіл громади, де активно розвивається сільськогосподарський бізнес. Бажаючих обробляти землю тут чимало та, на жаль, виникають непорозуміння між сільгоспвиробниками, в тому числі пов’язані з фактичним використанням земель так званої колективної власності.

Не випадково найбільше присутніх цікавили земельні питання. За словами Сергія Мазура, спеціалістами міської ради ще минулого року було розпочато інвентаризацію земель, а також з метою правового врегулювання процесу надання в оренду невитребуваних земельних ділянок розроблено та затверджено сесією відповідне положення. Міський голова пояснив селянам, що право на оренду таких земель бажаючі отримуватимуть за чітко визначеними правилами.

Присутні обговорили й проблемні питання Гольмянського водосховища, ремонту доріг, благоустрою та захисту правопорядку в селі

З роз’ясненнями щодо земельного законодавства також виступив начальник відділу Держземкадастру в Балтському районі Роман Кацмаза.

На запитання про роботу правоохоронців відповів заступник начальника відділу поліції Віталій Каптур.

Після сходу відбувся особистий прийом громадян.