Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Зустріч у Гольмі: головне питання - земля

 • 18 ??????? 2017

  Влада

  Зустріч у Гольмі: головне питання - земля

  Балтський міський голова Сергій Мазур, начальник відділу Держземкадастру в Балтському районі Роман Кацмаза та заступник начальника відділу поліції ГУНП в Одеській області Віталій Каптур взяли участь у сході села Гольма, який відбувся у місцевому будинку культури.

  Захід розпочався з короткого звіту старости Миколи Мороза про розвиток села у 2016 році. Серед головних досягнень він назвав завершення капітального ремонту амбулаторії та забезпечення житлом лікаря (за рахунок коштів державної інфраструктурної субвенції), заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у школі, придбання комп’ютерної та побутової техніки для комунальних установ та інше. У планах на 2017 рік є й те, що не вдалося здійснити торік, зокрема, продовження робіт з розвитку мережі вуличного освітлення, ремонт спортивного залу та встановлення енергозберігаючого котла у школі.

  Про минулорічні досягнення, проблеми та плани на поточний рік говорив і міський голова Сергій Мазур, детально спинившись на принципах реформування галузей освіти, медицини та культури, розвитку комунального господарства громади, формування бюджету і розподілу доходів.

  Він озвучив суми надходжень з основних бюджетоутворюючих джерел у розрізі ПДФО та земельного податку, сплачуваних гольмянськими сільгоспвиробниками, а також зауважив, що стосунки влади та бізнесу мають бути чесними і прозорими. Тому у пошуку додаткових резервів наповнення бюджету міська рада особливу увагу приділятиме питанням легалізації робочих місць, вчасним і в повному обсязі розрахункам за оренду землі тощо.

  Міський голова назвав Гольму одним з сіл громади, де активно розвивається сільськогосподарський бізнес. Бажаючих обробляти землю тут чимало та, на жаль, виникають непорозуміння між сільгоспвиробниками, в тому числі пов’язані з фактичним використанням земель так званої колективної власності.

  Не випадково найбільше присутніх цікавили земельні питання. За словами Сергія Мазура, спеціалістами міської ради ще минулого року було розпочато інвентаризацію земель, а також з метою правового врегулювання процесу надання в оренду невитребуваних земельних ділянок розроблено та затверджено сесією відповідне положення. Міський голова пояснив селянам, що право на оренду таких земель бажаючі отримуватимуть за чітко визначеними правилами.

  Присутні обговорили й проблемні питання Гольмянського водосховища, ремонту доріг, благоустрою та захисту правопорядку в селі

  З роз’ясненнями щодо земельного законодавства також виступив начальник відділу Держземкадастру в Балтському районі Роман Кацмаза.

  На запитання про роботу правоохоронців відповів заступник начальника відділу поліції Віталій Каптур.

  Після сходу відбувся особистий прийом громадян.

  0412.jpg

  0414.jpg

  0424.jpg

  0422.jpg

  0442.jpg

  0451.jpg

  0457.jpg

  0460.jpg

  0454.jpg

  0455.jpg

  0418.jpg

  0438.jpg

  0435.jpg

  0464.jpg

  0471.jpg

Повернення до списку