Зустріч у Коритному: завдання на 2017 рік - збереження бюджетного потенціалу

• 15 березня 2017

Влада

Зустріч у Коритному: завдання на 2017 рік - збереження бюджетного потенціалу

13 березня міський голова Сергій Мазур зустрівся з мешканцями Коритного. Зустріч відбулася у сільському клубі, який має централізоване опалення: минулого року в котельні було встановлено новенький котел, що й дозволило підтримувати оптимальну температуру в приміщенні під час проведення заходів - не гірше, ніж у місті. У цю ж будівлю перевели місцевий ФАП, створивши належні умови для надання медичних послуг місцевим мешканцям.

Відбулося ще чимало позитивних змін в селі протягом 2016 року. Про це розповіла, звітуючи перед односільчанами староста Коритного Раїса Ярован, виступом котрої було розпочато зустріч. Вона також зазначила, що з об’єктивних причин дещо із запланованого не було виконано, зокрема, це стосується ремонту доріг та освітлення вулиць.

На думку Сергія Мазура, одним з важливих досягнень минулого року є значне зростання доходної частини бюджету громади, що, безумовно, позитивно позначилося на доходах кожного з населених пунктів, які об’єдналися в одну територію, в тому числі Коритного.

Спільно набагато легше реалізовувати досить витратні проекти, такі як освітлення вулиць. Тому, те, що не вдалося здійснити торік, буде зроблено у 2017-му році. Це стосується й грейдерування доріг в селах. Але за умов, що буде розчищено «тунелі, утворені з дерев. При потребі на допомогу прийде новенька техніка, придбана за кошти з інфраструктурної субвенції, торік отриманої від держави.

Питання наповнення скарбниці громади залишатиметься й надалі пріоритетним у діяльності влади, - запевнив очільник громади, зауваживши, що для збільшення доходів є чимало резервів. На жаль, в Коритному існує проблема, пов’язана з оптимізацією витрат, яку проводить місцеве сільгосппідприємство, що тягне за собою скорочення робочих місць. Але міський голова Сергій Мазур пояснив присутнім, що влада не стоїть осторонь цього процесу, поставивши перед собою завдання налагодження стосунків з сільгоспвиробниками та збереження бюджетного потенціалу.

Говорив Сергій Мазур й про реформи, запроваджені у галузях освіти, культури та охорони здоров’я в рамках децентралізації, про важливість реалізації низки програм, в тому числі ініційованих керівництвом громади. Закликаючи присутніх до відвертої розмови про наболіле, він порушив низку проблемних питань, що турбують мешканців всієї громади, а також відповів на запитання, які прозвучали у залі. Зокрема, пообіцяв вирішити проблему з переведенням бібліотеки в інше приміщення, організувати зустріч з обговорення питання формування цін на молоко, знайти важелі впливу на орендарів місцевого ставка, які, на думку мешканців, неналежним чином його використовують. Також цікавили селян питання надання субсидій та налагодження Інтернет-зв’язку.

На завершення зустрічі очільник громади сказав, що невдовзі буде організовано виїзди спеціалістів міської ради у села з метою вирішення особистих проблемних питань мешканців, які виникають на місцях.

Міський голова Сергій Мазур також відвідав місцеві бюджетні установи, поспілкувався з їх керівниками.