Робочий візит до Козацького: у пріоритеті – питання інтелектуального розвитку дітей

• 22 лютого 2017

Влада

Як побудована система управління в селі, чи є партнерські стосунки між комунальними установами, які знаходяться на його території, як працює зв’язка голів мікрорайонів та органу самоорганізації населення, як будуються стосунки на рівні бізнесу та вирішення тих чи інших питань розвитку села? Саме це цікавило заступника міського голови Валерія Желіховського під час його робочого візиту до Козацького.

Він ознайомився з плануванням діяльності адміністративного персоналу села, зауваживши, що у планах гідне місце повинні мати питання освіти та освіченості дітей.

- Міська рада започаткувала низку проектів, які реалізовуються в селах. Формула проста: освіта дає можливість нашим дітям бути конкурентоспроможними. Адже минув вже час, коли за рахунок нахабства можна було вести бізнес. Сьогодні ми бачимо, що молоді люди з хорошою освітою потрібні на ринку праці, - пояснив заступник міського голови і додав: - Мова йде не про окрему сільську школу, а про рівень освіти на території всієї громади. Тому й намагаємось для себе зрозуміти наскільки це питання є пріоритетним на рівні кожного села.

За словами керівника, минулого року, враховуючи різні уподобання дітей, на 100 тисяч гривень з міського бюджету було придбано майже 3000 тисячі книг та започатковано проект «Книгочитання».

- У цьому проекті головною дійовою особою є бібліотекар, яка повинна приходити в дитячий садок, у початкову школу і пробувати вводити моду на дитяче книгочитання. Справа не в тому, щоб бібліотекар читала дітям книжки. Важливо достукатись до сім'ї: що там відбувається. Якщо батьки читають книжки дитині у 4-5 років і прищеплюють їй інтерес до цього, то у другому-третьому класі вона сама ходитиме до бібліотеки. Це тільки маленький приклад, можливо не найсуттєвіший у взаємодії дитячого садка, школи та бібліотеки. Важливо, щоб ця взаємодія була системною у багатьох напрямках, які впливають на підвищення якості освіти дітей, - сказав Валерій Желіховський, розмовляючи з керівниками відповідних бюджетних установ.

Він був приємно вражений, що в Козацькому реалізовується більшість проектів міської ради, спрямованих на підвищення інтелектуального розвитку дітей, переконавшись у цьому під час спілкування з вихованцями місцевого дитячого садка.

В рамках свого візиту заступник міського голови відвідав всі бюджетні установи на території Козацького, зустрівся з головами мікрорайонів та органу самоорганізації населення, провів прийом громадян.

За результатами спілкування з козачанами керівник визначив найболючіші проблеми, які потребують вирішення на рівні міської ради та дав кілька корисних рекомендацій щодо підвищення ефективності прийняття управлінських рішень з максимальним залученням громади села.