Робочий візит до Коритного та Пасата: шляхами децентралізації

• 22 лютого 2017

Влада

Робочий візит до Коритного та Пасата: шляхами децентралізації

Заступник міського голови Валерій Желіховський та секретар міської ради Тетяна Матлашевська побували з робочим візитом в Коритному та Пасаті, де поспілкувались з активом сіл і провели прийом громадян.

Розпочинаючи зустріч у Коритному, Валерій Желіховський зазначив, що об’їзд громади вже практично завершується, після чого в кожному селі побуває міський голова, який відповідно до власних повноважень на сходах звітуватиме перед мешканцями про свою роботу.

Заступник міського голови коротко розповів, як розвиватиметься громада у 2017 році та запропонував учасникам зустрічі висловити своє бачення щодо цього.
    - Коли ми об’єдналися і з 1 січня 2016 року почали крокувати як одна громада з одним представницьким органом, зі створенням інституту старост, всією виконавчою структурою, головна проблема була пов’язана з фінансовою складовою. Ми розуміли, що всі села мають відчути переваги об'єднання, тому обрали рівний підхід до кожного. Наприкінці 2016 року стало зрозумілим, що перший фундамент був закладений, - сказав, зокрема, Валерій Желіховський - Підхід 2017-го року буде іншим: маємо спонукати сільські території вкладати у загальну скарбницю якомога більше. Зважаючи на те, що із 100 відсотків всіх надходжень до бюджету приблизно 70 іде на утримання комунальних установ, старостам було запропоновано спільно з органами самоорганізації населення спробувати у межах 30 відсотків сформувати бюджети розвитку сіл, визначити пріоритети. Для кожного села це різні кошти: якщо для Коритного – 300 тисяч, то для Білиного – близько 2 мільйонів гривень (залежно від внеску до бюджету громади). Звичайно, бідніші села так само відчуватимуть , що ми «пливемо в одному човні» і за потреби отримуватимуть більшу допомогу. Адже не всі винні у тому, що, скажімо, мають менший запас землі.

Учасники зустрічі розповіли про проблеми, які їх хвилюють . Серед них - конфлікт мешканців з орендарем ставка, переведення бібліотеки в інше приміщення та обмеження надання стоматпослуг в селі. Під час обговорення шляхів вирішення цих питань, секретар міської ради Тетяна Матлашевська повідомила, що принаймні одне з них вже не є проблемним: хоча передбачається скорочення ставок лікарів-стоматологів зі штату ЦРЛ, міська рада частково бере на себе фінансування послуг, які надаються ними у селах громади (в тому числі – в Коритному).

В ході візиту Валерій Желіховський та Тетяна Матлашевська поспілкувалися з головами мікрорайонів та органу самоорганізації населення с. Коритне. Заступник міського голови акцентував увагу співрозмовників на важливості їх діяльності та участі у вирішенні питань розвитку села. Адже після об'єднання та запровадження інституту старост, в селах громади відсутні представницькі органи місцевого самоврядування. Функції депутатів щодо представлення інтересів мешканців сіл на їх території виконують органи самоорганізації населення і тепер багато залежить від їх активності. Керівники міської ради поцікавились, чим живе місцевий ОСН, які має плани на 2017 рік, та надали певні рекомендації. На думку Валерія Желіховського, сьогодні пріоритетною має стати освітня галузь: від того, наскільки освіченими будуть діти, залежатиме майбутнє села. Тому він рекомендував на апаратних нарадах у старости обговорювати не тільки питання благоустрою, а й хід реалізації ініційованих міською радою невеличких, але не менш важливих проектів, таких як «Книгочитання», «Англійська з 5-ти років» тощо. Адже цікавими є не так проекти, як результат їх виконання.

Про це заступник міського голови говорив під час відвідування школи, дитячого садка, клубу та бібліотеки в Коритному. Розмовляючи з керівниками установ, він радив об’єднувати зусилля для планування та організації спільних заходів, таким чином підвищуючи якість їх проведення.

Ці ж питання було обговорено й під час візиту до Пасата. Тут також відбулися зустрічі з головами мікрорайонів та ОСН, керівниками бюджетних установ та прийом громадян. Мешканців Пасата, як і Коритного, турбують спільні проблеми, в тому числі – ремонт доріг, отримання субсидій тощо. Але найбільшу увагу під час зустрічі з керівниками міської ради вони приділили роботі поліції, запропонувавши створення громадського патруля в селі. Валерій Желіховський підтримав ідею, зауваживши, що вирішення проблеми бачить у системності роботи дільничного, його чергуванні у підпорядкованих селах по певних днях тижня. Він також запевнив, що з цього приводу відбудеться розмова з начальником районного відділу поліції.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Робочий візит до Коритного