Сергій Мазур: ми розпочали правове врегулювання процесу надання в оренду невитребуваних земельних ділянок на території об’єднаної громади

• 10 лютого 2017

Влада

Прийняття  міською радою Положення про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва викликало чимало запитань у мешканців об’єднаної територіальної громади. У зв’язку з цим відбулась прес-конференція Балтського міського голови Сергія Мазура за участю першого заступника міського голови Едуарда Рабіновича, начальника  відділу Держгеокадастру в Балтському районі Романа Кацмази, заступника начальника Балтського відділення Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Валерія Івашковського, начальника відділу розвитку громадянського суспільства Анни Рибіцької та головного спеціаліста юридичного відділу міськради Володимира Солов’яна.

«Ми розпочали правове врегулювання процесу надання в оренду невитребуваних земельних ділянок на території об’єднаної громади. На жаль, через законодавчу неврегульованість фактичне використання цієї категорії земель було не контрольоване. Що стосується прийняття положення, ми до цього йшли майже півроку, погоджуючи свої дії з Держгеокадастром, Державною службою України з регуляторної політики, вивчаючи думку аграріїв, старост сіл, депутатського корпусу. Після цього було  прийнято рішення винести проект Положення на розгляд сесії, який було прийнято більшістю голосів депутатів. Тепер тим, хто обробляє землі так званої колективної власності, ми даватимемо можливість продовжувати працювати, але при цьому значно збільшуємо  суму орендної плати, а також виставляємо умови щодо кількості найманих працівників залежно від загальної площі обробітку, легалізації робочих місць та сплати податків до бюджету. Ще одна проблемна  категорія земель - садки, які в процесі розпаювання теж залишилися у колективній власності, не визначеної земельним законодавством. Суттєвим зрушенням для нас було б прийняття Верховною Радою  законопроекту  про передачу таких земель у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. Але цього закону немає. Тому хотів би звернутися до мешканців громади, аби довіряли тим заходам, які сьогодні реалізуються в селі. Ми будемо укладати договори оренди з представниками аграрного бізнесу, аби не стримувати процес надходження коштів до бюджету громади», - сказав Сергій Мазур, відповідаючи на запитання журналістів.

Перший заступник міського голови Едуард Рабінович, начальник відділу Держгеокадастру в Балтському районі Роман Кацмаза, заступник начальника Балтського відділення Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Валерій Івашковський та головний спеціаліст юридичного відділу міськради Володимир Солов’ян також поспілкувались з представниками засобів масової інформації, виступивши з роз’ясненнями основних вимог Положення про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв).

земля 020.jpg

земля 006.jpg