Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

У Балтській громаді перейматимуть досвід поляків із застосування механізмів «громадського» бюджету

 • 10 ?????? 2017

  Влада

  У Балтській громаді перейматимуть досвід поляків із застосування механізмів «громадського» бюджету

  09 лютого відбулась зустріч керівництва міської ради з представниками Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ за участю керівників і спеціалістів відділів розвитку громадянського суспільства та інформаційно-технічного забезпечення.

  Сторони висловили свою зацікавленість у запровадженні на території Балтської об’єднаної громади проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який Фундація реалізовує на території України спільно із Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

  Заступник директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ Костянтин Плоский та експерт Фундації Роман Широких розповіли, що в рамках проекту передбачається проведення семінарів з питань запровадження механізмів «партиципаторного бюджету» на прикладі польського досвіду у цій сфері та навчальних поїздок до Польщі, а також реалізація нової моделі участі громадян у формуванні місцевого бюджету на території громади.

  За словами Романа Широких, схема запровадження «партиципарного бюджету» (або, як його називають у Польщі – громадського) дуже проста: «перше та останнє слово щодо витрачання частини місцевого бюджету залишається за людьми і ні міська рада, ні голова не можуть на це вплинути». Головне, аби це не суперечило законодавству.

  Під час обговорення заступник міського голови Валерій Желіховський зауважив, що сама тема формування «громадського» бюджету не нова для керівництва міськради.

  - Коли було створено громаду, ми розуміли, що прояв локальних ініціатив - досить важлива тема для нас. Чим більше таких ініціатив, тим сильніше громада. Адже нічого так не об’єднує людей, як спільна справа, - сказав він та розповів про практику взаємостосунків з мешканцями створених на території громади органів самоорганізації населення.

  Коротко про набутий досвід співпраці з органами самоорганізації населення розповіла начальник відділу розвитку громадянського суспільства Анна Рибіцька.

  Гості упевнились, що зроблено дійсно чимало, але є й велике бажання перейняти позитивний досвід застосування механізмів для залучення більшості населення до вирішення місцевих проблем.  

  Про необхідність отримання методичної допомоги щодо напрацювання механізмів справедливого розподілу бюджету говорив і перший заступник міського голови Едуард Рабінович. Він також звернув увагу присутніх на важливість налагодження зворотного зв’язку з мешканцями в режимі он-лайн.

  - У нас, на жаль, слабо розвинутий Інтернет-зв’язок у селах, тож «е-демократія» поки що «шкутильгає», - зауважив він.

  Очільник об’єднаної територіальної громади Сергій Мазур підтримав підписання Меморандуму про співробітництво з Фундацією. На його думку, запровадження механізмів «партиципаторного бюджету» дозволить набути новий досвід розширення діалогу з мешканцями громади та максимально враховувати їх думку в частині формування бюджету розвитку.

  DSC_0612.jpg

  DSC_0580.jpg

  DSC_0578.jpg

  DSC_0599.jpg

  DSC_0583.jpg

  DSC_0602.jpg






Повернення до списку