Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Інформація

 • 26 березня 2018

  Інформація

  ЗАПОБІГТИ ТРАВМАТИЗМУ ПІД ЧАС ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

   

                Шановні керівники та працівники сільськогосподарських підприємств! З початком проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних з посівною компанією. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

   

  Враховуючи особливості проведення  весняно-польових робіт, їх інтенсивність та підвищені ризики травмування, з метою профілактики травматизму звертаюсь  до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств із закликом взяти під особистий контроль питання стану безпеки під час проведення весняно-польових робіт, мобілізувати колективи на виконання важливих заходів з охорони праці:

  - організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;

  - провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

  - забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

  - відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;

  - не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

  - налагодити дієвий контроль за виконанням робіт на кожному робочому місці, не допускати до роботи хворих, перевтомлених;

  - провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни, контролювати виконання інструкцій з охорони праці  робітниками та посадових інструкцій посадовими особами. Не допускати до робіт працівників, що знаходяться  в нетверезому стані;

  - для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

  - заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;

  - не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

  - під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією.

  - причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту, підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій. 

   

  Керівникам робіт та спеціалістам середньої ланки завчасно організувати підготовку поля  до посіву: вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди; встановити вішки в небезпечних місцях; проробити контрольні борозни; відбити поворотні смуги  відзначити місця для відпочинку.

  Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки.

  При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

  Забезпечити виконання виробничих процесів на сівбі безпечними прийомами і режимами роботи та відпочинку, обов’язкове застосування засобів індивідуального захисту працюючих, додержання вимог правил техніки безпеки.

   

  Інженерна служба господарства повинна забезпечити використання справної техніки. Сівалки і посадкові машини повинні мати:

  - справні сидіння, майданчик або підніжку з дошки і поручні, ширина підніжної дошки повинна бути не менше 350 мм, поручні повинні бути гладкими зашліфованими.

  - перила за спиною сівальника - на висоті 1 метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи і т.д.

  - захисні огородження карданних, зубчатих і ланцюгових передач;

  - пристосування для очищення робочих органів;

  - двосторонню сигналізацію;

  - надійне кріплення маркерів в транспортному положенні.

   

  Важливо забезпечити виконання організаційних заходів безпеки безпосередньо виконавцями робіт. Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіплювача і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється. Сівальник повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, мати захисні окуляри і респіратор. Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.

   

  Страховий експерт з ОП

  Подільського відділення

  Управління ВД ФССУ в Одеській області                                В. Рябко

               
Повернення до списку