В Балтському історичному музеї відкрилась виставка вишиваних картин

• В Балтському історичному музеї відкрилась виставка вишиваних картин

В Балтському історичному музеї вперше відбулась персональна виставка картин, вишитих народними майстринями – матір’ю та донькою - Лідією Кошаринською та Аліною Кольцовою. Представляючи майстринь під час урочистого відкриття виставки, директор музею Петро Ткач, зауважив, що Аліна Кольцова навчалась у міській школі №1, яка носила звання української національної. Саме тут відбувалося відродження 13 видів мистецтв, з яких Аліна обрала вишивку. І не дивно, адже цей вид мистецтва традиційній в її сім’ї: крім матері, свого часу вишивала бабуся, твори якої теж було представлено на виставці.
    Присутній на відкритті виставки заступник міського голови Валерій Желіховський, поділився своїми враженнями від огляду вишивок, зауваживши, що «в нашому місті, нашій громаді, нашому районі є надзвичайно багато таких майстрів, яких ми можемо не тільки демонструвати, якими можемо гордитися».
    Він також розповів присутнім про перспективи діяльності музею, який нещодавно був переданий у комунальну власність громади. Так, протягом короткого часу вдалося вирішити проблему пов’язану з утепленням приміщення, рішенням сесії придбано декілька додаткових вітрин для музейних залів. Є домовленість з міським головою про зустріч з директором музею з метою обговорення планів на 2017 рік, які, в тому числі, пов’язані з реалізацією програми «Балтщина туристична».
    - Програма «Балтщина туристична» буде безпосередньо управлятися Петром Астафійовичем. Я думаю, що протягом наступного року відбудуться цікаві відкриття, - запевнив Валерій Желіховський та зауважив, що серед подібних закладів музей б’є всі рекорди за кількістю організованих заходів.
    Відвідувачі виставки з неабиякою цікавістю оглянули роботи майстринь, поділившись власними враженнями у книзі відгуків.
    Директор музею Петро Ткач запросив балтян взяти участь й у різдвяній виставці, відкриття якої планується на 26 грудня.

SDC18147.JPG
    SDC18154.JPG