Сергій Мазур у програмі «Шустер LIVE»: школа виживання по-українськи

• Влада

Сергій Мазур у програмі «Шустер LIVE»: школа виживання по-українськи

«Школа виживання по-українськи» - під такою назвою відбулось обговорення проблеми тарифів на комунальні послуги в прямому ефері в програмі «Шустер LIVE» на каналі 3s.tv, де взяв участь Балтський міський голова Сергій Мазур.

У студію для обговорення того, як люди справляються з комунальними платежами, наскільки життя стало важчим і на що вони надіються, були запрошені міністри (діючі та - у минулому) з питань соціальної політики, житлово-комунального господарства, енергетики та паливної промисловості, експерти з питань енергетики та реанімаційного пакету реформ, політики, міські голови тощо.

Савік Шустер звернуся до керівникв міст та сіл, присутніх у студії, із запитанням: що відбувається на місцях, як обрана людьми влада справляється з комунальними проблемами.

Більшість проблем, озвучених міськими головами, для Балтської громади, яка вже рік живе в умовах децентралізації – не актуальні: мешканці багатоповерхівок користуються індивідуальним опаленням, а тариф на воду – значно нижчий, названого, скажімо, Глухівським міським головою Мишелем Терещенком. До того ж, завдяки децентралізаційним процесам вдалося вирішити чимало інших проблем, які потенційно створювали б напругу у громаді. Про це говорив Балтський міський голова Сергій Мазур. Він також висловив своє бачення щодо подолання проблеми підвищених цін на газ та опалення, зауваживши, що для людей, не спроможних оплатити за їх споживання - до моменту стабілізації ситуації - слід допомагати на рівні держави (субсидії, державна допомога на утеплення будинків тощо). Але, в першу чергу, на думку Сергія Мазура, слід вживати енергоефективних заходів для того, щоб зекономлені кошти направляти на розвиток інфраструктури, покращення матеріально-технічного забезпечення освітніх, медичних та інших бюджетних закладів задля надання якісних послуг, створення комфортних умов проживання в селах тощо. Сергій Мазур також закликав з оптимізмом дивитися вперед, виважено підходити до прийнятих рішень.

На користь децентралізації висловився й очільник м. Українка Павло Козирєв (Київська область), зауваживши, що мешканці новостворених громад почуваються набагато оптимістичніше, ніж у містах, яких ще не торкнулась територіальна реформа.

Мазур.jpg
    Мазур С..jpg