Звернення

та Балтської  районної рад

Депутатське звернення

Шановний Анатолію Ігоровичу!

На сучасному етапі економічного державотворення України, в умовах децентралізації та реформування, в суспільстві відчувається гостра потреба в кваліфікованих робочих кадрах, насамперед – у галузі матеріального виробництва (середній вік працівників робітничих професій у колективах підприємств наближається до пенсійного). Створення гідних умов для навчання та підготовки робітничих кадрів вимагають комплексного підходу з боку держави, але процес реформування професійно-технічної освіти гальмується, що призводить  до численних  проблем  в  галузі.

Депутатський корпус Балтської міської та Балтської районної рад звертається до Вас із проханням розглянути питання про створення на базі Державного навчального закладу «Балтське професійно-технічне аграрне училище» - Центру професійно-технічної освіти, який виконував би завдання підготовки  робітничих кадрів на півночі Одеської області.

На разі даний навчальний заклад є державним професійно-технічним закладом виробничо-сільськогосподарського профілю, який входить до системи освіти, забезпечує реалізацію потреб громадян у  здобутті професійно-технічної освіти, оволодіння робітничими професіями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей та стану здоров’я. Училище повністю забезпечене викладачами професійно-теоретичної, загальнопрофесійної та  загальноосвітньої підготовки, майстрами виробничого навчання. Відповідає вимогам і матеріально-технічна база закладу, яка забезпечує стабільний навчально-виховний процес.

До того ж, на теперішній час підписана тристороння угода між Балтським ПТАУ, керівництвом ПП «Балтська швейна фабрика» та німецькою фірмою TEAM DRESS на проходження професійної виробничої практики студентами на базі підприємства. Німецька фірма обіцяє також  забезпечити  навчальний заклад необхідним сучасним  технологічним обладнанням  для швейного виробництва.

В сусідніх районах є професійно-технічні училища, які  (з урахуванням їх географічного розташування) можуть увійти до складу Центру професійно-технічної освіти  при умові створення його осередку в місті Балті на базі  професійно-технічного аграрного училища, яке має певні переваги перед іншими закладами.

На сьогодні місто Балта має статус міста обласного значення та є центром Балтської об’єднаної  територіальної громади, найбільшої в Одеській області. Сформований правоохоронний округ з центром в місті Балті, до якого  увійшли підрозділи поліції Кодимського, Савранського, Любашівського районів. Формується госпітальний округ на півночі Одещини з центром в місті Балті, куди територіально увійдуть Савранський, Любашівський, Кодимський райони.

В умовах впровадження в Балтській громаді реформи освіти, з метою формування її нової, сучасної моделі, враховуючи важливість підготовки робітничих кадрів для задоволення зростаючих потреб Балтської громади та сусідніх районів, вбачаємо, що на разі є всі необхідні  чинники для створення Центру  професійно-технічної освіти на півночі Одещини – в місті Балта.

Створення єдиного Центру професійно-технічної освіти дозволить обгрунтовано класифікувати затребуваність робітничих професій, окреслити ринок праці та спрямувати спеціалістів після закінчення навчання в професійно-технічних училищах на роботу в Балтському та прилеглих Кодимському, Савранському  та Любашівському  районах.

Просимо Вас на черговому засіданні Одеської обласної ради розглянути дане питання як пілотний проект реформування професійно-технічної освіти на півночі Одеської області та розробити  відповідний Проект рішення.

За дорученням депутатського корпусу

Балтської міської ради