Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Інформація

19.02.2018

Інформує сектор з праці

відділу економіки та інвестицій

Балтської міської ради

 

До уваги роботодавців!

 

    Шановні роботодавці, доводимо до Вашого відома, що з 01 січня 2018 року збільшились розміри фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства.

Штрафи, передбачені ст. 265 Кодексу законів про працю, які можуть бути накладені на суб’єктів господарювання за результатами перевірок на даний час наступні:

 

- за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) - 111 690 грн.;

- за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві - 111 690 грн.;

- за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ - 111 690 грн.;

- за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 11 169 грн.;

- за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 37 230 грн.;

- за недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам - 37 230 грн.;

- за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 11 169 грн.;

- за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених трудових відносин - 372 300 грн.;

- за порушення інших вимог трудового законодавства - 3 723 грн.

 

Нагадуємо вам, що з травня 2017 року суттєво змінився Порядок проведення перевірок з питань дотримання вимог трудового законодавства про працю та зайнятість населення на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. 

Основною із змін є те, що органам місцевого самоврядування делеговані повноваження щодо проведення таких перевірок. На підставі чого в Балтській міській раді створено відповідний підрозділ, який виконує функції контролю за дотриманням вимог законодавства про працю. Тепер перевірки на території Балтської об’єднаної територіальної громади здійснюються як інспекторами Держпраці, так і інспекторами з праці Балтської міської ради.

    Змінилися й правила здійснення контролю. На зміну плановим та позаплановим перевіркам прийшли інспекційні відвідування та невиїзні інспектування, які, в окремих випадках, можуть здійснюватися органами контролю без попереднього повідомлення роботодавця  про майбутню перевірку.

   Права роботодавця та інспекторів також дещо змінилися.

   Зокрема, роботодавець може не допустити інспектора до перевірки виключно у випадку відсутності посвідчення у останнього - інших підстав для недопущення інспектора на об’єкт перевірки законодавчо не передбачено. Також для роботодавців виключено право записувати процес перевірки на аудіо та відео.

    Розширені права інспекторів, в т. ч. надано право у будь-яку годину доби входити в приміщення, де застосовується наймана праця (без дозволу чи попередження), отримувати засвідчені копії документів для перевірки чи витяги з них, залучати правоохоронні органи до перевірки.

   На завершення зауважимо, що роботодавцям варто ретельно проаналізувати, чи їхня діяльність відповідає трудовому законодавству, та у випадку не відповідності самостійно усунути недоліки з метою запобігання можливому притягненню до відповідальності.

 


Возврат к списку