Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Інформація

19.02.2018

До уваги громадян – найманих працівників!

 

Законодавство про працю гарантує кожному громадянинові право на працю з оплатою не менше встановленого державою мінімального розміру, вільний вибір професії, роду занять і роботи. Всі громадяни мають рівні трудові права незалежно від расової, національної приналежності, мови, майнового та соціального становища.

    Але все більше роботодавців з метою ухилення від сплати податків останнім часом пропонують працездатному населенню «вступати» з ними в трудові відносини без офіційного оформлення таких відносин, чим грубо порушують насамперед права та гарантії працівника.

    Працівник, який працює на офіційному підприємстві без оформлення трудових відносин або на незареєстрованого роботодавця, працює за трудовим договором, але при цьому лише частину своєї заробітної плати отримує офіційно (зі сплатою всіх необхідних податків до бюджету), а іншу частину отримує «у конверті» і, таким чином, автоматично позбавляється гідних соціальних гарантій та захисту його прав і інтересів державою:

-    не має трудових прав;

- у разі конфлікту з роботодавцем і відмови у оплаті праці чи інших виплат такі працівники не мають можливості захистити свої права;

- не можуть отримати передбачену законодавством оплачувану щорічну відпустку, відпустку по догляду за дитиною, страхові виплати у разі хвороби, нещасного випадку, безробіття;

-   через сплату єдиного соціального внеску лише з офіційно нарахованої заробітної плати значно зменшуються розміри виплат такому працівнику при втраті роботи, виході на пенсію тощо.

-   роботодавець не несе відповідальності за безпечні умови праці, працівник виконує роботу на свій ризик.

 

Шановні земляки! Поважайте свою працю і відстоюйте свої права.

   Пам’ятайте, що сплачені податки із офіційно нарахованої заробітної плати повернуться до Вас та Ваших родин у вигляді відремонтованих доріг та тротуарів, освітлених вулиць, якісних житлово-комунальних, медичних та освітніх послуг, на які будуть спрямовані дані податки.

         В разі порушення Ваших трудових прав пропонуємо звертатися до Балтської міської ради, за адресою:

м. Балта, вул. Любомирська, 193, кабінет №5,

або за телефоном (04866) 2-24-89.

 

Ваше звернення буде підставою для проведення перевірок «недобросовісних» роботодавців та притягнення їх до відповідальності за протиправні дії.

         Завжди будемо раді Вам допомогти.


Возврат к списку