Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Зустріч міського голови з активом громади: обговорено найважливіше

10.04.2017

Відбулась зустріч керівництва міської ради з головами мікрорайонів та органів самоорганізації населення сіл та міста, під час якої було підбито підсумки взаємодії та обговорено перспективні напрямки роботи у 2017 році.

Відкриваючи засідання, міський голова Сергій Мазур привітав присутніх з важливою подією - схваленням Європейським Парламентом безвізового режиму для громадян України. За відповідне рішення проголосував 521 депутат Європарламенту під час засідання у Страсбурзі. Це, на думку Сергія Мазура, відкриває нові можливості для студентської молоді, бізнесу, інших громадян України, які відтепер можуть вільно подорожувати Європою.

За словами міського голови, у 2016 році була повністю змінена система управління (особливо - в селах), починаючи від введення інституту старост до створення органів самоорганізації населення та мікрорайонів в селах громади (за прикладом міста). Сергій Мазур висловив вдячність присутнім за підтримку та спільні минулорічні досягнення, зауваживши, що не все вдалося здійснити із запланованого в силу різних причин. Зокрема, це стосується доріг, ремонт яких потребує значного фінансування. Водночас, він відзначив зростання активності населення, яке характеризується значною кількістю пропозицій та порушених проблем.

Сергій Мазур розповів про результати діяльності міської ради у 2016 році, зауваживши, що питання реформування галузей освіти, медицини та культури й надалі будуть серед пріоритетних.

-          У 2016 році в кожному селі проводилися роботи, які потребували часу, коштів, відповідальності і, головне, були результативними.  Головним завданням для мене, старост, працівників міської ради було показати мешканцям громади, що об'єднання – це однозначно краще. Тому, що є об’єднаний ресурс (фінансовий та людський) та єдина система управління, - сказав Сергій Мазур.

Дуже важливо, на його думку, що сільська територія не була обділена щодо вирішення проблемних питань, в тому числі - благоустрою.

-          Хоча в силу об’єктивних причин не всюди грейдерувалися дороги, не у всіх завершено роботи з освітлення вулиць. Але там, де його взагалі не було, почало з’являтися. Там, де «хронічно» виникали питання ремонту шкіл, ФАПів, будинків культури - теж   зрушено з місця, - зауважив міський голова.

За його словами, у 2017-му році будуть дещо змінені головні пріоритети. Зокрема,  як в освітній, так і медичній галузях головний акцент робитиметься на підвищенні якості наданих послуг та ефективності роботи бюджетних закладів (особливо це стосується сільських шкіл). Питання, які отримали однозначну підтримку людей, теж залишатимуться пріоритетними.

Очільник громади також назвав основні напрямки роботи міської ради, серед яких одним із важливих є посилення комунікацій громадськістю та взаємодії між старостами, головами органів саморганізації населення (в тому числі – мікрорайонів), керівників бюджетних установ в селах та депутатів міської ради. Головним завданням для міста Сергій Мазур вважає посилення ролі голів мікрорайонів у співпраці зі структурними підрозділами міської ради.

Міський голова також відповів на запитання присутніх.

Найбільше співпрацюють з сільскими та міськими активістами працівники відділів житлово-комунального господарства та розвитку громадянського суспільства. Про це йшлося у виступах заступників міського голови Валерія Желіховського та Федора Молодця.

Валерій Желіховський, зокрема, говорив про минулорічні зустрічі міського голови з головами мікрорайонів, про результати проведених конкурсів на кращий благоустрій приватного сектору та на отримання міні-грантів від міської ради, про започаткування конкурсу на кращого голову мікрайону. Він також розповів про підписання меморандуму про співпрацю між Балтською міською радою та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ щодо запровадження «Громадського бюджету -2017».

Про початок огляду-конкурсу «Кращий благоустрій приватного сектору Балтської об’єднаної територіальної громади» розповіла начальник відділу розвитку громадянського суспільства Світлана Томіна

Відділ житлово-комунального господарства тісно співпрацює з мешканцями з питань благоустрою, проведення ремонтних робіт, вирішення інших проблемних питань. 2016 рік показав, що було чимало зроблено, задоволено чимало звернень голів мікрорайонів. Але не все вдалося вирішити в силу об’єктивних причин. Про це сказав у своєму короткому виступі заступник міського голови з питань ЖКГ Федір Молодець. Він висловив вдячність присутнім за активну участь у оголошеному міською радою Дні благоустрою (6 квітня) та закликав підтримати ініціативу Громадської організації «Let’s do it Ukraine», яка спільно з міжнародним рухом «Let’s do it World» проводять 29 квітня 2017 року (на території громади – 28 квітня) щорічну акцію «Зробимо Україну чистою разом!» з прибирання зелених зон та благоустрою територій.

Про співпрацю голів мікрорайонів з депутатами міської ради, з місцевими ЗМІ та структурними підрозділами міської ради говорили у своїх коротких виступах начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Анна Рибіцька, головний спеціаліст сектору соціальної політики Наталія Гогу, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту Наталія Товстуха та начальник відділу охорони здоров'я Станіслав Чорний.

 На завершення заходу міський голова сказав, що після цьогорічного проведення виїзних прийомів громадян та участі керівництва міської ради у сільських сходах всі питання, порушені мешканцями, взято до уваги. Відкритим залишилось питання щодо проведення подібних зустрічей у місті, тому Сергій Мазур запевнив, що відверта розмова з мешканцями мікрорайонів – попереду.

0400.JPG

0346.JPG

DSC_0365.JPG

0348.JPG

0358.JPG

0368.JPG

0370.JPG

0372.JPG

0374.JPG

0411.JPG

0414.JPG

0433.JPG

0455.JPG

0461.JPG

0462.JPG

0476.JPG

0467.JPG

0474.JPG

0481.JPG

0484.JPG

0486.JPG

0500.JPG

0393.JPGВозврат к списку