Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Представники Балтської ОТГ вивчають децентралізаційний досвід норвежців

04.04.2017

Перший заступник міського голови Едуард Рабінович, начальник фінансового управління Леся Паламарчук та головний спеціаліст сектору соціальної політики Наталія Гогу беруть участь у конференції робочих груп з підвищення ефективності діяльності в сферах економіки та фінансів, яку проводить  Асоціація міст України в Києві у  рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні», що  реалізує Норвезька асоціація місцевих і регіональних влад та Норвезький інститут міських і регіональних досліджень за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

Окрім засідання робочої групи  з підвищення ефективності  діяльності органів місцевого самоврядування у сфері фінансів (представники міст обласного  значення та об’єднаних територіальних громад) в рамках заходу паралельно працюють робочі західна та південна групи, а також – за участю представників міст-обласних центрів.

Відкриваючи конференцію, Виконавчий директор Асоціації міст України  Мирослав Пітцик зазначив, що співраця з колегами з Норвегії є досить успішною.

-   Чим цікавий норвезький досвід для нас? Ми одночасно почали реформу місцевого самоврядування. У Норвегії поки що триває процес добровільного об’єднання територіальних громад. Основна мета - не зекономити, а створити такі структури, які б могли економічно подбати про розвиток держави. Є спільне, що об’єднує - це проведення децентралізаційної реформи. У Норвегії є цікаве ноу-хау - формування мережі ефективності. У нас буде сформовано чотири групи ефективності», - сказав, зокрема, Мирослав Пітцик.

Він подякував норвезьким колегам, які не тільки поділилися філософією, методологією проекту, але й надали фінансову підтримку. «Завдяки цьому ми зможемо адаптувати норвезький досвід в українських містах», - підкреслив Мирослав Пітцик.

Перед присутніми також виступив Посол Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестад, який зазначив, що Норвегія підтримала український вибір, а Революція Гідності стала початковим пунктом налагодження глибокої та інтенсивної співпраці обох країн.

Він запевнив, що норвежці і надалі підтримуватимуть Україну у проведенні реформ. Зокрема, за такими напрямками, як верховенство права, ефективне використання енергії, економічні реформи, гуманітарна допомога, особливо на сході України.

За словами Посла, проект «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» Норвегія підтримує протягом двох років. Його мета - підтримка громад на місцях задля покращення інфраструктури, ефективності фінансування громад, у тому числі – сільських.

Він висловив позитивне враження від співпраці Асоціації міст України з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад та Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень.

- Маю тверде переконання, що співпраця, що відбувається між партнерами, й надалі  буде плідною, - зазначив Посол.

Уле Т.Хорпестад привітав Асоціацію міст України з 25-річчям та подякував їй за внесок у процес децентралізації, що триває в Україні.

Директор Центру розвитку та впровадження проектів АМУ Олена Томнюк, яка була модератором першого пленарного засідання, закликала учасників до активності у пошуку власних рішень.

-  Багато чого залежатиме від вас. Не чекайте і не шукайте готових рішень. Ви будете самі дивитися, спостерігати, обговорювати і шукати вихід на те рішення, яке буде оптимальне для саме вас,  - зазначила вона.

Менеджер проекту в Норвезькій асоціації місцевих і регіональних влад Крістіан Ларсен розповів про досвід Норвегії зі створення груп з підвищення ефективності. Він зазначив, що «Робочі групи створюють платформи, де учасники беруть участь у навчальному процесі. Кожна група працює над певною темою, дотичною до діяльності місцевого самоврядування (освіта, охорона здоров’я). Групи дають можливість учасникам обмінюватись інформацією, практичними навичками, одержувати зворотній зв’язок. За його словами, цілі робочих груп - допомагати муніципалітетам виправдовувати очікування громадян, надаючи їм послуги високої якості, навчати використовувати ресурси розумно шляхом ефективного управління фінансами.

 Координатор проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні» Наталія Бескупська розповіла, що в проекті протягом 2017 року працюватиме шість тематичних робочих груп за напрямками: місцеві фінанси, місцевий економічний розвиток та взаємодія з громадськістю.

- Реформа місцевого самоврядування та децентралізація є одними з ключових тем досліджень, що проводять науковці, застосовуючи як якісний, так і кількісний методи, - зазначив у своєму виступі менеджер проекту в Норвезькому інституті міських і регіональних досліджень Одне Осланд, який розповів про діяльність Норвезького інституту урбаністичних та регіональних досліджень та Коледжу прикладних наук при Університеті Акерсхуса.

Вчора представники пілотних міст проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні» підписали Меморандум про готовність долучитися до роботи в групі підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування. Від імені Балтської міської ради цей важливий документ підписав перший заступник міського голови Едуард Рабінович.

Слід зазначити, що у конференції беруть участь близько 130 представників органів місцевого самоврядування з 44 українських громад, які долучилися до участі у зазначеному проекті.  

Сьогодні робочі групи продовжують засідання.

(За матеріалами Асоціації міст України)


20.jpg

21.jpg

42.jpg

45.jpg

46.jpg

33.jpg

16.jpg

38.jpg

17757346_1649959135300869_1667104024450638636_n.jpg

60.jpg


Возврат к списку