Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Громадський бюджет - новий крок до діалогу влади з громадою

30.03.2017

Заступник міського голови Валерій Желіховський, очільники сільських органів самоорганізації населення, найбільш активні голови мікрорайонів міста та громадських організацій, що діють на території об’єднаної громади, а також керівники і спеціалісти відповідних структурних підрозділів міської ради взяли участь у одноденному семінарі «Громадський бюджет: запрошення до діалогу».

Розпочався захід урочистим підписанням  Меморандуму про співпрацю між Балтською міською радою та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ щодо запровадження «партиципаторного» (громадського) бюджету у 2017 році.

Коментуючи підписання цього важливого довгострокового документа, заступник міського голови Валерій Желіховський зауважив, що сама тема громадського бюджету для Балтської об’єднаної громади не нова, але влада зацікавлена у співпраці з Фундацією.

-  Протягом 2016 року ми сприяли розвитку локальних ініціатив за участю громадських організацій, органів самоорганізації населення, голів мікрорайонів. У нас була можливість певною мірою реалізовувати ці починання на територіях сіл та міста громади. Нам зрозумілі загальні підходи. Але повинен сказати: європейська та світова практика демонструють, що формування громадського бюджету потребує більш системного, планового підходу до формування сучасних технологічних процесів його реалізації. Якраз з цієї точки зору наша громада повинна зробити крок вперед назустріч кращим європейським практикам та перейняти досвід наших українських колег, які вже запровадили громадський бюджет, - сказав, зокрема,  Валерій Желіховський.

Готовність допомогти балтянам здійснити ці кроки висловив експерт Фундації ПАУСІ Леонід Донос, який розповів історію «партиципаторного» (громадського) бюджету, зародженого кільканадцять років тому в далекій Бразилії, як одного з механізмів пошуку відновлення довіри влади та залучення громадян до прийняття управлінських рішень. За його словами, вже з європейського досвіду запровадження такого бюджету, зокрема, в Польщі, видно, що такий підхід не вимагає багато коштів, але суттєво спливає на підвищення активності громадян, навіть тих, які раніше не цікавились розподілом бюджетних видатків.  Тож, якщо провести певну аналогію з Україною, яка сьогодні переживає подібний з Бразилією  та Польщею період демократизації суспільства та відновлення довіри до влади, стає зрозумілим, чому громадський бюджет набирає обертів в у нас.

Леонід  Донос назвав його інструментом прямої демократії та першою програмою, яка «дозволила безпосередньо почути думку мешканців, дізнатись про їх сподівання та очікування  того,  що громада хоче отримати в результаті його запровадження».

-          Громадський бюджет - це новий крок до діалогу влади з громадою. І тут є дві умови: влада має була готовою віддати частину своїх повноважень мешканцям, а мешканці - взяти ці повноваження та розпоряджатися частиною коштів, які будуть виділятися в рамках громадського бюджету, - зазначив він та запропонував своїм колегам-практикам з різних міст України - Роману Широких з Полтави та Олександру  Рожко з Житомира, а також - Даріушу Крашевському з сусідньої Польщі, поділитись досвідом.  

Присутні з цікавістю слухали гостей, які говорили про особливості та основні етапи впровадження «партиципаторного» бюджету, про труднощі, з якими вони стикались та якого результату досягли. Розповіді були підсилені аналітичними матеріалами та презентаціями.   

Теоретичні знання учасники семінару закріпили практикою: виконуючи завдання модераторів, поділились на кілька груп та відповіли на поставленні запитання.  Всі присутні проявляли активність і зацікавленість під час роботи у групах, тож  експерти Фундації ПАУСІ констатували: в Балтській об’єднаній громаді утворилась команда, яка готова до впровадження громадського бюджету.

На завершення семінару присутні були одностайні у висловлюваннях щодо його проведення: захід став для всіх своєрідним джерелом отримання корисної інформації, поштовхом до акумуляції цікавих ідей та плекання надії на те, що вдасться подолати інертність мешканців громади та вселити їм віру у те, що вони самі можуть чимало зробити для розвитку свого села чи міста.

Слід зазначити, що семінар проходив у рамках Проекту "Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства", який реалізується Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). 

0185.JPG

0182.JPG

0188.JPG

0198.JPG

0202.JPG

0204.JPG

0208.JPG

0212.JPG

0214.JPG

222.JPG

0225.JPG

0236.JPG

0239.JPG

0249.JPG

0253.JPG

0256.JPG

0255.JPG

0260.JPG

0262.JPG

0269.JPG

0226.JPG

0237.JPG

0233.JPG

0235.JPG

0286.JPG

0289.JPG

0298.JPG

0307.JPG

0320.JPG

0334.JPG

0345.JPG

0352.JPG

0358.JPG

0391.JPG
Возврат к списку