Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Сергій Мазур: слід позбавлятися баласту застарілих уявлень про освіту

Сергій Мазур: слід позбавлятися баласту застарілих уявлень про освіту 27.03.2017

Балтський міський голова Сергій Мазур та його заступник з соціальних питань Валерій Желіховський взяли участь у семінарі директорів шкіл громади, організованому відділом освіти, де розглядалось питання контролю за якістю навчально-виховного процесу.

Виступаючи перед керівниками освітніх закладів, Сергій Мазур подякував за результати роботи минулого року, зазначивши, що поруч з досягненнями залишається ще чимало невирішених питань. Він запропонував обговорити «за закритими дверима» проблеми малокомплектних шкіл (одну з болючих) та якості освіти з орієнтиром на «середнього» учня.

Сьогодні актуальним є питання створення опорних шкіл, яке пропонує Міністерство освіти та науки України. Але в усьому має бути здоровий глузд, - впевнений міський голова, тож найкраще ситуацію на місцях можуть оцінити самі освітяни.

Сергій Мазур висловив своє бачення ролі директорів шкіл в управлінні процесом реформування освітньої галузі громади та підвищення якості знань. Важливими ланками цьому ланцюгу є кадрова політика та співпраця зі старостами сіл. За словами очільника громади, питання кадрів (особливо у сільській школі) має бути одним з пріоритетних у діяльності керівника освітнього закладу: не повинно бути нормою, коли один вчитель викладає по кілька предметів. Міський голова запевнив, що для залучення молодих спеціалістів в село придбання житла не буде проблемою.

Йшлося у виступі Сергія Мазура й про надання автономії школам (спочатку – міським). На його думку, це сприятиме не тільки підвищенню якості знань, а й «розумній економії», мотивацією до якої може слугувати те, що всі зекономлені кошти, залишаться у школі та підуть на її розвиток. Водночас, він зауважив, що чекає на нові пропозиції щодо шляхів підвищення якості освіти.

-          Ми приймемо вашу дорожню карту, але - з певною поправкою: ви всі цього року повинні стати на 1-2-3 сходинки вище. Я не хочу чекати наступних наказів міністерств: ми систему надання якісної освіти маємо формувати у себе в громаді вже тепер. І, однозначно, завтра має бути краще, ніж учора та сьогодні, - сказав міський голова.

Він також наголосив, що у 2016 році на розвиток системи освіти з міського бюджету було додатково спрямовано 16,8 мільйона гривен. Всього освітня галузь отримала 68,8 мільйона гривень (з урахуванням субвенції з державного бюджету). Це багато, але громаду, як замовника, цікавить результат: надання якісних послуг, зокрема, сільським дітям. Окрема увага має приділятися й юним обдаруванням.

- Ми повинні виводити в окремий формат все, що стосується роботи з обдарованими дітьми. Ставити реально високу планку, вибудовувати систему так, щоб вони могли реалізувати себе, показати вищу якість знань, яка виливатиметься у перемогах на обласному та всеукраїнському рівнях через участь в олімпіадах та Малій академії наук, - зазначив очільник громади.

Сергій Мазур закликав керівників шкіл до кінця навчального року надати пропозиції, висловити своє бачення щодо перспектив розвитку освітньої галузі громади на 2-3 роки вперед «без перетягування ковдри» на очолювані ними заклади.

- Нам не треба віртуальні плани, аби проводити віртуальні колегії та витрачати свій час на обговорення «нічого»! Я хочу, щоб ви висловили свою думку щодо процесів, про які говорить міністр освіти Лілія Гриневич. Покажіть, яким ви бачите розвиток нашої освіти з важливими моментами: база і якість - на найближчі два-три роки. Робити так, як учора, не раджу, не треба! Слід позбавлятися баласту застарілих уявлень про освіту. Потрібно, щоб запрацювала система не в одній конкретній школі, чи дитячому садку, а в усіх навчально-виховних закладах громади. Не треба робити за шаблоном – це не цікаво! І, головне – не дає ніякого результату!

На завершення розмови Сергій Мазур закликав директорів бути більш публічними, частіше говорити про досягнення шкіл (вони на це заслуговують!) та обговорювати проблеми, які турбують освітян через ЗМІ. Це сприятиме інформуванню населення щодо змін у освітній галузі. Міський голова також висловив побажання частіше зустрічатись з керівниками навчально-виховних закладів у такому форматі.

Захід відбувся в актовій залі міської школи №3 - колегіуму. Участь у ньому також взяв начальник відділу освіти міської ради Петро Кулик.

133.jpg

104.jpg

091.jpg

097.jpg

106.jpg

110.jpg

108.jpg

135.jpg

124.jpg


Возврат к списку