Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Спеціалісти міської ради навчалися енергетичному менеджменту в Одесі

23.03.2017

 Спеціалісти Балтської міської ради Юрій Дібров та Олексій Мазур, призначені відповідальними за розробку та впровадження в об’єднаній територіальній громаді Плану дій сталого енергетичного розвитку до 2030 року, разом з іншими посадовцями органів влади Одеської області пройшли базове навчання з енергетичного менеджменту під час тренінгу, що проходив у рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Протягом тижня лектори та тренери компанії «ЕСКО-Україна» та інших організацій, які працюють у сфері енергозбереження та енергоаудиту, надавали відповідні теоретичні та практичні знання, ділились досвідом впровадження та розвитку систем енергоменеджменту на рівні органів місцевого самоврядування. Програма заходу включала огляд законодавчих актів, прийнятих на державному та місцевих рівнях у цій сфері, можливостей створення систем енергоменеджменту на рівні місцевого самоврядування та механізмів залучення фінансування енергоефективних проектів у бюджетній сфері, аспектів співпраці з міжнародними донорськими організаціями та проектами технічної допомоги, умов залучення фінансових ресурсів для проектів з енергоефективності та їх кредитування з боку міжнародних фінансових організацій. Йшлося також про  планування і управління сталим місцевим та енергетичним розвитком, характеристику житлово-комунального господарства міста, як об’єкту енергетичного менеджменту; про особливості установки і використання приладів обліку споживання електричної і теплової енергії; про енергетичний аудит будівель та відновлювальні джерела енергії (основні технології; проектування, впровадження, експлуатація) тощо.

Після навчання були відпрацьовані ряд практичних завдань для закріплення та використання засвоєного матеріалу. Серед них практикуми з енергетичної та економічної оцінки енергоефективних заходів, їх відбору та фінансового планування; з підготовки пакету документів з впровадження систем енергоменеджменту в органах місцевого самоврядування, а також з використання онлайн платформи для консультування та підтримки діяльності енергоменеджерів.

На завершення учасники тренінгу отримали відповідні сертифікати, що засвідчують отримання ними необхідних знань та навичок.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

1.jpg

IMG_4549.jpg

5.jpg

3.jpg

2.jpgВозврат к списку