Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Розпорядження №168 від 4 липня 2017 року

 • 7 ????? 2017

  Розпорядження №168 від 4 липня 2017 року

  Україна

  БАЛТСЬКА МІСЬКА РАДА

  ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ


  від 4 липня 2017 року                                                                                                                               №168


  Про зупинення дії п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3

  до рішення Балтської міської ради Одеської області

  «Про встановлення місцевих податків і зборів, які

  будуть діяти на території Балтської об’єднаної

  територіальної громади в 2018 році» від 30.06.2017 р. № 562-VII  Відповідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, пунктом 20 частини 4 статті 42, частиною 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою дотримання законності при прийнятті рішень Балтською міською радою Одеської області:

  1. Зупинити дію п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до рішення Балтської міської ради Одеської області «Про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2018 році» від 30.06.2017 р. № 562-VII.


  2. Внести на повторний розгляд сесії Балтської міської ради Одеської області рішення Балтської міської ради Одеської області «Про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2018 році» від 30.06.2017 р. № 562-VII в частині п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до вищезазначеного рішення (зауваження додаються).


  3. З метою повторного розгляду рішення Балтської міської ради Одеської області «Про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2018 році» від 30.06.2017 р. № 562-VII в частині п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до вищезазначеного рішення скликати позачергову сесію міської ради 13 липня 2017 року о 10.00 годині.


  4. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.
  Міський голова                                                                                                      С.С. Мазур

  Додаток

  до розпорядження міського голови

  від 04.07.2017 р. № 168  ЗАУВАЖЕННЯ

  до п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до рішення Балтської міської ради Одеської області «Про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2018 році» від 30.06.2017 р. № 562-VII


  Рішенням Балтської міської ради Одеської області від 30.06.2017 р. № 562-VII «Про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2018 році», а саме п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до зазначеного рішення встановлено розмір орендної плати за земельні ділянки водного фонду під водоймами в межах населених пунктів сіл Пасицели та Коритне – 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. При цьому розмір орендної плати за земельні ділянки водного фонду під водоймами в межах всіх інших населених пунктів Балтської об’єднаної територіальної громади згідно п. 2.7 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до зазначеного рішення складає 0,3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

  При цьому в с. Коритне в межах населеного пункту наявний лише один став, який орендується одним орендарем ФОП Бутучел Л.Ш., так само і в с. Пасицели є єдиний орендар ФОП Петрова Т.І.

  Будь які економічні обгрунтування, щодо доцільності встановлення окремих розмірів орендної плати за земельні ділянки водного фонду по с. Коритне та с. Пасицели відсутні.

  Встановлення ж ставки орендної плати збільшеної більше ніж в 3 рази у вказаних вище селах порівняно з іншими населеними пунктами громади призведе до створення для орендарів земель водного фонду в с. Коритне та с. Пасицели несприятливих та дискримінаційних умови для їх діяльності порівняно з конкурентами.

  Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Так само відповідно до ч. 3 ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

  Як визначено п.п. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

  Ч. 3 ст. 18 Господарського кодексу України передбачено, що органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється приймати акти та вчиняти дії, які усувають конкуренцію або необґрунтовано сприяють окремим конкурентам у підприємницькій діяльності, чи запроваджують обмеження на ринку, не передбачене законодавством.

  Згідно абз. 7 і 8 ч. 2 ст. 15 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, зокрема, визнаються: надання окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції;
  дія, внаслідок якої окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами.

  Відповідно до п. 3 ст. 50 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління
  та контролю.

  Таким чином вважаю, що п.п. 2.8 п. 2 таблиці 3.2 додатку № 3 до рішення Балтської міської ради Одеської області «Про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2018 році» від 30.06.2017 р. № 562-VII порушує вимоги щодо захисту економічної конкуренції визначені Господарським кодексом України та ЗУ «Про захист економічної конкуренції».
  Міський голова                                                                                                    С.С. Мазур
Повернення до списку