Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Балтська міська рада
офіційний сайт

Рішення №137 від 13 липня 2018 року

 • 19 липня 2018

  Рішення виконавчого комітету

  Рішення №137 від 13 липня 2018 року


  УКРАЇНА
  БАЛТСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
  РІШЕННЯ


  13 липня 2018 року № 137

  Про внесення змін до рішення виконавчого
  комітету Балтської міської ради від 26 липня
  2017 року №172 « Про порядок впровадження
  Громадського бюджету на території
  Балтської об’єднаної територіальної громади»

  Керуючись пунктом 1 частини 2 статті 52, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу частини коштів бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади та розвитку демократичного процесу обговорення громадою напрямів використання бюджетних коштів виконавчий комітет Балтської міської ради Одеської області

  ВИРІШИВ:

  1. Внести зміни до рішення виконавчого комітету Балтської міської ради від 26 липня 2017 року №172 « Про порядок впровадження Громадського бюджету на території Балтської об’єднаної територіальної громади», а саме викласти додаток 2 «Положення про Громадський бюджет Балтської ОТГ» в новій редакції (додається).

  2. Винести зазначене питання на розгляд чергової сесії Балтської міської ради Одеської області VII скликанная.

  3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника Балтського міського голови з соціальних питань Желіховського В.А.  Міський голова С.С. Мазур  Додаток
  до рішення виконавчого комітету
  Балтської міської ради
  від 13 липня 2018 року № 137


  ПОЛОЖЕННЯ
  про Громадський бюджет Балтської об’єднаної територіальної громади.


  1.Визначення понять.

  1.1. Громадський (партисипаторний) бюджет - це частина бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади, з якого здійснюється фінансування. визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання по-слуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.
  1.2. Пропозиція (проект) - пропозиція, яка подана членом територіальної громади та має підтримку не менше 10 членів територіальної громади (крім автора), яка не суперечить законодавству, реалізація якої належить до компетенції органів місцевого самоврядування, може бути реалізована протягом бюджетного року з врахуванням обсягу коштів та оформлена згідно затвердженої аплікаційної форми.
  1.3. Загальноміський проект – проект (інфраструктурний або без інфраструктурного компоненту), який стосується комунальних підприємств та установ, території на якій розміщенні комунальні підприємства та установи та прилеглої території.
  1.4. Локальний проект – це проект (інфраструктурний або без інфраструктурного компоненту), який охоплює відносно невелику кількість кінцевих бенефіціарів (мікрорайон, вулиця, категорія мешканців , молодь, ВПО, воїни АТО, люди з інвалідністю, люди похилого віку).
  1.5. Конкурс - це відбір пропозицій (проектів), який дає можливість відібрати кращі з надісланих на розгляд пропозицій шляхом голосування мешканцями Балтської об’єднаної територіальної громади.
  1.6. Координаційна рада з питань впровадження громадського бюджету в Балтській об’єднаній територіальній громаді - створений розпорядженням міського голови, орган для координації процесу відбору пропозицій (проектів) для фінансування з громадського бюджету, попереднього розгляду та оцінки поданих пропозицій (проектів), аналізу поданих проектів для фінансування з громадського бюджету, контролю за виконанням відібраних проектних пропозицій та попереднього розгляду звіту про виконання проектів відібраних для фінансування з громадського бюджету.
  1.7. Автор - член територіальної громади Балтської об’єднаної територіальної громади, який в порядку визначеного цим положенням підготував та подав пропозицію (проект) для фінансування з громадського бюджету.

  2.Загальні положення.

  2.1. З метою рівномірного розподілу фінансових ресурсів, Балтська об’єднана територіальна громада розділена на сектори.
  2.2. За рахунок коштів громадського бюджету можуть бути профінансовані проекти в межах Балтської об’єднаної територіальної громади та відповідають напрямам:
  а) естетичне облаштування території - тобто ремонт, заміна або установка нових об'єктів малих архітектурних форм, вуличних художніх інсталяцій, озеленення, декорування парків, скверів, дворів, будинків, споруд, окремих конструкцій як побутового так і промислового призначення, ліквідація елементів та явищ, що негативно впливають на естетику території, створення вело доріжок, окремих зон (міні парків, тощо) для катання на скейтах, роликах, сігвеях, та інших сучасних пересувних механізмах, які не потребують отримання прав за керування ними.
  б) облаштування зон відпочинку - модернізація і будова дитячих і спортивних майданчиків і зон відпочинку;
  в) інвестиції та ремонти - реконструкція, ремонт, громадських приміщень відкритих для публічного доступу, освітлення та громадської інфраструктури;
  г) залучення громади до здорового способу життя, збереження здоров’я тощо;
  д) збереження національної спадщини, популяризація національних традицій та духовності;
  є) впровадження сучасних інноваційних проектів;
  ж) проекти, що сприяють соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку Балтської об’єднаної територіальної громади ;
  та інші проекти соціального, гуманітарного та освітнього характеру.

  3. Інформаційна та роз’яснювальна кампанії.

  3.1. Для інформування населення про можливість взяти участь у конкурсі проектів, які фінансуються в рамках Громадського бюджету проводяться інформаційна та роз’яснювальна кампанії.
  3.2. Інформаційна кампанія здійснюється за рахунок коштів бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади та інших джерел.
  3.3. Відповідальними за проведення інформаційної та роз’яснювальної кампанії є відділ розвитку громадянського суспільства Балтської міської ради.

  3.4. Інформаційно-просвітницька кампанія передбачає:

  1) ознайомлення з основними процедурами та принципами ГБ, а також заохочення осіб до підготовки та подання проектів;
  2) проведення тематичних уроків та тренінгів, зокрема, і в закладах освіти Балтської об’єднаної територіальної громади ;
  3) інформування щодо визначених пунктів для голосування за проекти Громадського бюджету;
  4) інформування, про проекти, які допущені до голосування, та заохочення мешканців Балтської ОТГ до участі у голосуванні;
  5) інформування щодо процесу та результатів реалізації проектів-переможців;
  6) проведення загальноміських публічних заходів у рамках реалізації ГБ;
  7) підготовка та розміщення в засобах масової інформації матеріалів, які стосуються ГБ;
  8) проведення публічних обговорень, зокрема, проектів на етапі експертизи, процесу реалізації проектів - переможців;
  9) виготовлення та розміщення соціальної реклами щодо ГБ із використанням усіх можливих рекламоносіїв;
  10) організація постійних рубрик щодо ГБ у засобах масової інформації;
  11) інші інформаційно-просвітницькі заходи (за потребою).
  3.5. Авторам проектів надається сприяння та допомога в організації інформаційних заходів серед мешканців міста з роз’ясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців Балтської об’єднаної територіальної громади .

  4.Подання пропозицій (проектів).

  ‘ 4.1. Пропозиції (проекти) для реалізації в рамках Програми можуть подавати громадяни України віком від 14 років, які мають реєстрацію місця проживання чи місця перебування в офіційних документах в Балтській об’єднаній територіальній громаді (м. Балта, с. Акулинівка, с. Андріяшівка, с. Бендзарі, с. Березівка, с. Білине, с. Борсуки, с. Відрада, с. Гольма, с. Євтодія, с. Зелений Гай, с. Кармалюківка, с. Козацьке, с. Коритне, с. Лісничівка, с. Мирони, с. Мошняги, с. Немирівське, с. Обжиле, с. Оленівка, с. Пасат, с. Пасицели, с. Перейма, с. Переліта, с. Петрівка, с. Саражинка, с. Семено-Карпівка, с. Харитинівка) або довідку про місце роботи, навчання, служби чи інші документи що підтверджують проживання в місті та населених пунктах Балтської ОТГ; орган самоорганізації населення; громадська організація; голови мікрорайонів, підприємств, установ та організацій всіх форм власності, які здійснюють свою діяльність і зареєстровані на території Балтської ОТГ.
  4.2. Від одного автора може надходити 1 пропозиція (проект).
  4.3. Пропозиції (проекти) повинні відповідати наступним істотним вимогам:
  - назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладеною лаконічно, в межах одного речення.
  - проект подається особисто автором проекту за встановленою формою проекту;
  - проект не суперечить чинному законодавству України;
  - реалізація проекту належить до компетенції виконавчих органів Балтської міської ради;
  - проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат;
  - бюджет проекту, розрахований автором, включає всі витрати (розробка проектної документації; закупівля сировини, матеріалів, комплектуючих та інших витрат, необхідних для реалізації проекту, мінімально необхідний резерв
  - проект має отримати підтримку не менше 10 осіб - членів територіальної громади Балтської ОТГ (крім автора), що засвідчується відповідними підписами;
  - об’єкт загального користування;
  - при формуванні пропозицій (проектів), які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватись розробленим цінником робіт та послуг або цінами з інших джерел.
  - у разі подання проекту, який передбачає різні джерела фінансування та ресурсного забезпечення, його автор має визначити окремо заходи проекту, які будуть реалізовуватись за рахунок коштів бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади, та окремо ті, що за рахунок інших джерел.
  4.4. В рамках громадського бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади не фінансуються проекти, які:
  - суперечать чинному законодавству України; напрямкам діяльності, ви-значеним місцевими комплексними, цільовими та галузевими програмами;
  - передбачають виключно розробку проектної документації;
  - реалізація яких передбачає залучення додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів бюджету.
  - передбачають виключно заходи з енергозбереження, заміну парканів в комунальних закладах, установах та підприємствах міста;
  - стосуються об’єктів приватної власності.
  - проект не буде ефективним на етапі реалізації та/чи експлуатації
  4.5. Терміни подачі пропозицій (проектів):
  - пропозиції (проекти) подаються протягом 30 днів кожного року з моменту оголошення про початок прийому проектів у засобах масової інформації та на офіційному сайті Балтської міської ради - http://balta-rada.gov.ua;
  4.6. Відскановані пропозиції (проекти) подаються виключно в електронній формі, на будь-якому електронному носії, за адресою: м. Балта, вул. Любомирська 193, відділ розвитку громадянського суспільства Балтської міської ради, або надсилаються на електронну пошту відділу розвитку громадянського суспільства міської ради – gromadabalta@ukr.net, з поміткою «Громадський бюджет».
  4.7. Пропозиції (проекти) повинні бути надруковані українською мовою, шрифт Times New Roman, шрифт розмір 14, міжрядковий інтервал одинарний.
  4.8. Із заповненими аплікаційними формами пропозицій (проектів), за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту і на розповсюдження яких останні не дали своєї згоди, можна ознайомитись на електронній платформі «Громадський бюджет Балтської об’єднаної територіальної громади ».
  4.9. Автор проекту може зняти поданий проект з розгляду не пізніше, ніж за 5 календарних днів до початку голосування.
  4.10.Автор пропозиції (проекту) або уповноважена ним особа повинен представити пропозицію (проект) в ході публічної презентації.
  4.11.Зразок аплікаційної форми проекту розміщується на електронній платформі «Громадський бюджет Балтської об’єднаної територіальної громади ».

  5.Аналіз пропозицій та проектів.

  5.1. Відділ розвитку громадянського суспільства Балтської міської ради (далі - уповноважений робочий орган) веде реєстр отриманих пропозицій (проектів)
  5.2. Під час подання проекту уповноважений робочий орган самостійно визначає рівень локалізації проекту (загальноміський чи локальний).
  5.3. Уповноважений робочий орган протягом 2 робочих днів з дня надходження проекту здійснює його попередню перевірку щодо:
  1) повноти заповнення усіх обов'язкових полів проекту за формою та у обсязі, що відповідають нормам цього Положення;
  2) компетенції Балтської міської ради.
  5.4. Після перевірки повноти і правильності заповнення аплікаційної форми пропозиції (проекту) уповноважений робочий орган:
  5.4.1У разі, якщо пропозиція (проект) є неповною або заповненою з помилками, уповноважений робочий орган по телефону або електронною поштою повідомляє про це автора/авторів пропозиції (проекту) з проханням надати необхідну інформацію або внести корективи протягом 7 календарних днів з дня отримання відповідної інформації. У іншому випадку пропозиція буде відхилена.
  5.4.2.Протягом 30 календарних днів з моменту завершення прийому пропозицій, здійснює їх аналіз, з залученням відповідних фахівців Балтської міської ради;
  5.4.3.В разі необхідності фахівці міської ради, які здійснюють аналіз пропозицій (проектів), з метою уточнення деталей проектів можуть запрошувати авторів та здійснювати виїзди на місце майбутньої реалізації проектів Громадського бюджету.
  5.4.4.В певних ситуаціях може продовжити термін аналізу пропозицій (проектів) до 5 календарних днів.
  5.5. Будь-які втручання в пропозиції (проекти), зокрема, зміни об’єкта чи об’єднання з іншими пропозиціями (проектами), можливі лише за згодою авторів цих пропозицій (проектів).
  5.6. Висновки щодо пропозицій (проектів) згідно з пунктом 4.3.3 уповноважений робочий орган розміщує у розділі на офіційному сайті Балтської міської ради, а також передає до Координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету в Балтській об’єднаній територіальній громаді, (далі – Координаційна рада), з метою відбору пропозицій (проектів), які будуть чи не будуть (з поданням причини відмови) виставлені на голосування.
  5.7. Пропозиції, що містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни тощо, розгляду і розміщенню не підлягають.

  6. Голосування за пропозиції (проекти).

  6.1. Кращі проекти серед тих, які отримали позитивну попередню оцінку, визначають мешканці Балтської об’єднаної територіальної громади шляхом голосування.
  6.2. Порядок розміщення пропозицій (проектів) в електронній системі для голосування визначається за результатами жеребкування.
  6.3. Голосування за проекти здійснюється на електронній платформі «Громадській бюджет Балтської об’єднаної територіальної громади ».
  6.4. Авторизація в електронній системі проводиться через систему BANK ID та електронно-цифровий підпис.
  6.5. Голосування триває 15 календарних днів.
  6.6. Кожен громадянин віком від 14 років Балтської об’єднаної територіальної громади може проголосувати за 1 проект загальноміський та за 1 локальний проект.

  7. Встановлення результатів та визначення переможців.

  7.1. Підсумки голосування встановлюються шляхом підрахунку кількості голосів, відданих за ту чи іншу пропозицію (проект) в он-лайн. Підсумки голосування фіксуються в протоколі засідання Координаційної ради, засвідчуються підписами усіх її членів.
  7.2. Переможцями голосування є пропозиції (проекти), які набрали найбільшу кількість голосів.
  7.3. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті пропозиції (проекти), які набрали найбільшу кількість голосів до вичерпання обсягу коштів, затвердженого в Програмі про громадський (партисипаторний) бюджет Балтської об’єднаної територіальної громади на 2017-2019 роки.
  7.4. Якщо в результаті голосування дві або декілька пропозицій (проектів) набрали однакову кількість голосів, пріоритетність надається тим пропозиціям (проектам), реалізація яких потребує менших фінансових затрат для їх реалізації.
  7.5. Рекомендовані до реалізації проектні пропозиції, які будуть затверджені на сесії Балтської міської ради, підлягають фінансуванню на наступний бюджетний рік.
  7.6. Результати голосування та пропозиції (проекти) які рекомендовані для фінансування, опубліковуються на сайті Балтської міської ради в розділі «Громадський (партисипаторний) бюджет Балтської об’єднаної територіальної громади» протягом 5 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів.
  7.7. Автори, пропозиції (проекти) яких опубліковані для голосування, повідомляються про результати голосування.

  8.Реалізація проектів та оцінка ефективності Програми.

  8.1.Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади - виконавчі органи Балтської міської ради, або розпорядники чи одержувачі коштів міського бюджету.
  8.2. Проекти, які перемогли в голосуванні в поточному році є обов’язковими для включення в плани роботи та бюджетні запити на наступний бюджетний період головними розпорядниками коштів бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади - виконавчими органами Балтської міської ради, або розпорядниками чи одержувачами коштів бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади .
  8.3. Інформація про хід реалізації проектів-переможців розміщується на офіційному сайті міської ради в розділі «Громадський (партисипаторний) бюджет», в групах Балтської міської ради соціальної мережі FACEBOOK, а також в місцевих засобах масової інформації

  Керуюча справами
  виконавчого комітету міської ради О.В. Фролова
Повернення до списку